Případová studie – B21, Česká republika

Integrované bezpečnostní řešení střeží mrakodrap B21

 

Cíl

Baťův mrakodrap, známý také jako budova č. 21, je mrakodrap ve Zlíně. Je vysoký 77,5 metrů a má šestnáct pater. Dříve to byla administrativní budova obuvnické továrny Baťa a nyní je sídlem Zlínského kraje. Budova B21 byla jednou z prvních výškových budov v Evropě.

Účelem modernizace budovy bylo získat bezpečnostní systém s možností vzdálené správy a s dostatečnou kapacitou pro budoucí rozšíření. Mezi další požadavky uživatele patřilo také ovládání výtahů a omezení přístupu osob do budovy za pomocí turniketů.

Celý systém také musel podporovat ovládání přes grafický vizualizační software, tak aby šlo efektivně řešit všechny bezpečnostní situace v reálném čase a v případě potřeby uzamknout celou budovu.

 

Dominus3

 

B21 turnstile control D3D3 box

 

Výhody

Zabezpečovací a přístupový systém integrovaný v jedné technologii
Škálovatelnost celého systému
Moderní design
Jednoduché ovládání a celková správa
Otevřenost systému pro integraci
Snadná instalace a servis

 

 

Řešení

Integrované bezpečnostní řešení Dominus3 je systém, který kombinuje zabezpečení s kontrolou přístupu a zároveň nabízí řadu možností integrace.

Tento projekt vyžadoval kompatibilitu se stávajícím zabezpečovacím systémem Dominus Millennium, tak aby se oba systémy pro obsluhu chovaly jako jeden.  Řešením byl vizualizační software SBI, do kterého byly připojeny všechny technologie objektu – CCTV, požární poplachový systém, zabezpečení a systém kontroly přístupu. Díky otevřenosti systému Dominus3 bylo možné připojit stávající čtečky přístupového systému Rosslare pomocí rozhraní Wiegand a také nemusel uživatel měnit tisíce existujících přístupových karet. Současně také nový systém D3 přinesl možnost propojení s výtahovým systémem a uživatelé si tak mohou za pomocí oprávněné přístupové karty přivolat výtah.  Systém také řídí celkové uzamykání objektu a různé režimy v závislosti na aktuální bezpečnostní situaci.

 

 

Výsledek

Koncový uživatel získal snadno rozšiřitelný a uživatelsky přívětivý systém řízení přístupu a zabezpečení se snadným ovládáním z vizualizačního softwaru. Provozovatelé mohou v této administrativní budově vzdáleně ovládat všechny dveře, branky nebo turnikety. HR může také snadno spravovat všechna přístupová práva a v reálném čase přidávat a odebírat nové identifikátory z kteréhokoliv místa v lokální síti.

 

 

 

 

 

Chtěli byste vědět více o této úspěšné realizaci? 

Neváhejte nás kontaktovat!

 

 

 

 

klinkovsky