Integrace bezdrátového zařízení Sargos

V nové verzi firmwaru s označením 1.8 jsme úspěšně integrovali bezdrátové zařízení Sargos od brněnského výrobce 3S Sedlák do integrovaného bezpečnostního systému Dominus3.

Tato nová implementace umožňuje uživatelům systému Dominus rychle a snadno vyvolat nouzovou situaci stiskem bezdrátových tlačítek. Bezdrátový systém Sargos je schválen pro stupeň 3 – rizika střední a vysoká. Nejčastěji se tento systém využívá pro ochranu osobu v objektech jako jsou muzea, galerie a další objekty, kde uživateli může hrozit při pohybu po objektu nějaké nebezpečí, na které je třeba upozornit.

Z hlediska hardwaru je nutné mít na instalaci bezdrátový vysílač/přijímač RLM a ten skrze sběrnici RS485 připojit k integračnímu modulu Sargos, který již komunikuje plně datově se sběrnici systému Dominus3. Jednotlivá bezdrátová tlačítka pak komunikují na frekvenci 868 MHz s jednotlivými RLM přijímači instalovanými po celém objektu.

Systém dokáže sledovat stav baterií v jednotlivých panikových tlačítkách a v případě vybití baterie na to dokáže systém zavčas upozornit. Tichý poplach, který je vyhlášen v systému D3 pak kromě identifikace uživatele, který stiskl tlačítko obsahuje i název specifikované oblasti v objektu, kde ke stisku tlačítka došlo.

Sargos je navržen tak, aby poskytoval spolehlivé a okamžité upozornění na potenciální nebezpečí.

adam.horak